Zadzwoń: +48 15 823 69 50 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. BIP

Aktualności

Kopalnia Siarki "Machów" S.A. w likwidacji wypłaci odszkodowanie

 

1 fot BMysliwiecW dniu 26 stycznia 2015r. w siedzibie Kopalni Siarki "Machów" S.A. w likwidacji w Tarnobrzegu podpisana został ugoda pomiędzy pełnomocnikiem rodziny tragicznie zmarłego Piotra Foremniaka a Likwidatorem Spółki, Wojciechem Wąsikiem.

Zgodnie z podpisaną ugodą, życiowa partnerka tragicznie zmarłego górnika oraz jego syn otrzymają po 150 tysięcy złotych tj. po 100 tysięcy tytułem zadośćuczynienia oraz po 50 tysięcy tytułem odszkodowania - pogorszenia się warunków życia wskutek śmierci ich najbliższej osoby.

Kwota ta będzie wypłacona  ze środków własnych Kopalni w  trzech transzach: do  końca  kwietnia,  sierpnia i listopada.

Piotr Foremniak zmarł w dniu 11.05.2011 r. w wyniku niespodziewanego osunięcia się mas ziemnych w rejonie południowo-zachodniej części skarpy rekultywowanego wyrobiska po odkrywkowej Kopalni Siarki "Piaseczno". W tym dniu w wyniku osunięcia, do częściowo wypełnionego wodą wyrobiska byłej kopalni, zsunęło się około 650 tys. m3 mas ziemnych. W czasie zdarzenia w rejonie osunięcia pracowało sześć spycharek. Cztery z nich wyjechały z zagrożonego rejonu. Pozostałe dwie spycharki wraz ze zwałami ziemi zsunęły się do wyrobiska.

Operator jednej z maszyn zdążył wyskoczyć i oddalić się w bezpieczne miejsce, natomiast 55-letni Piotr Foremniak operator drugiej spycharki został porwany wraz z maszyną pod lustro wody.

Pomimo intensywnych i długotrwałych poszukiwań nie udało się do dnia dzisiejszego odnaleźć ciała górnika.

      2 fot BMysliwiec

 

(C) 1964 - 2021 Kopalnia Siarki "Machów" S.A. w likwidacji | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

RODO