Zadzwoń: +48 15 823 69 50 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. BIP

Aktualności

Spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

 

W dniu 27.01.2015r. odbyło się spotkanie mające na celu opracowanie wspólnej koncepcji zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego, jego pełnego wykorzystania na cele rekreacyjno- turystyczne, zapotrzebowania na media w przyszłej infrastrukturze urbanistyczno- turystycznej.

W spotkaniu udział wzięli:

  • Dyrektor Kopalni Siarki „Machów” S.A. w likwidacji i przedstawiciele załogi,
  • Prezydent Miasta Tarnobrzega,
  • Z-ca Burmistrza Nowa Dęba,
  • Prezes Tarnobrzeskich Wodociągów,
  • Przedstawiciele Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  • Firmy Matar Plus,
  • Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu
  • Przedstawiciel PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów,
  • Biuro projektowe - Marcin Walkiewicz,

Likwidator Kopalni Siarki "Machów" S.A. w likwidacji przedstawił koncepcje zagospodarowania jeziora pod kątem rekreacyjno – turystycznym: omówił gdzie docelowo będą znajdowały się hotele, restauracje, pola namiotowe, pola campingowe oraz parkingi. Poinformował, że rozmieszczenie mediów odbywać się będzie w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Nadmienił również o stworzeniu ściany zieleni oddzielającej przemysł od turystyki. Podstawą funkcjonowania zarówno przemysłu, jak i turystyki jest infrastruktura drogowa: profesjonalny ciąg komunikacyjny Wisłostrady, Miechocina, Ocic oraz droga opaskowa, które umożliwią dojazd do obiektów usługowo- handlowych. Wzdłuż dróg planowane jest nowoczesne, ledowe, energooszczędne oświetlenie. Celem spotkania było zaplanowanie infrastruktury turystycznej i opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów wkoło Jeziora Tarnobrzeskiego.

W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście:

Prezydent Tarnobrzega, który przedstawił zagadnienia związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie podlegał opiniowaniu wszystkich instytucji. Będą przygotowane bardzo ogólne zapisy zagospodarowania tych terenów, żeby nie ograniczać inwestorów. Cały teren planowany do zagospodarowania będzie terenem usług wielofunkcyjnych (usługi sportowe, turystyczne, hotelarskie).

Z-ca Burmistrza Nowej Dęby poinformował, że obecnie trwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, w którym zostaną uwzględnione wszystkie wnioski osób, które nabyły grunty na terenie gdminy.

Prezes Tarnobrzeskich Wodociągów poinformował, że do zasilania w wodę należy wykonać sieć tzw. wodociągowo – opaskowa i połączenia jej w punkty zasilania, które utworzą system pierścieniowy. Do odprowadzenia ścieków zostanie wykorzystana istniejącą infrastruktura, tzw. system mieszany, czyli grawitacyjno – ciśnieniowy.

Przedstawiciel Zakładu Energetycznego nadmienił, że w miejscu gdzie powstała linia średniego napięcia od ujścia kanału poprzez dwa wjazdy Wisłostrady, będzie musiała zostać przebudowana w związku z budową drogi opaskowej. Okazuje się, że linia kablowa, która została położona dosyć dużym nakładem inwestycyjnym, będzie kolidowała z przebudową drogi opaskowej. Natomiast, jeśli chodzi o zapewnienie dostawy energii elektrycznej dla odcinka, który jest już częściowo zagospodarowany plażami to zakład posiada 3 stacje transformatorowe, które zasilają między innymi pompownie wodociągów tarnobrzeskich.

Przedstawiciel Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej poinformował, iż sązainteresowani budową sieci światłowodowej i umiejscowieniem jej wokoło Jeziora Tarnobrzeskiego. Na etapie projektowym najbardziej istotne jest zaplanowanie miejsca, żeby w ciągu technologicznym przy pasie zieleni umiejscowić kanalizację teletechniczną, w tym światłowodu, kabli czy innych mediów transmisyjnych dla potrzeb różnych usług. Mowa o światłowodach, czyli medium nowoczesnym i przyszłościowym umożliwiającym nie tylko świadczenie usług dla celów internetu, telefonii, ale również monitoringu wizyjnego, transmisji danych, monitoringu instalacji wodnych- kanalizacyjnych.

Biuro projektowe – Pan Marcin Walkiewicz przekazał informację odnośnie parkingu na 1600 miejsc, którego karta informacyjna przedsięwzięcia i raport oddziaływania na środowisko znajdują się u Dyrektora Regionalnego Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Natomiast prace w zakresie ścieżki pieszo rowerowej i budowa ronda z ulicą Siarkową zostały wstrzymane do momentu dokonania konkretnych ustaleń z dostawcami.

Podsumowując spotkanie ustalono, iż należy przygotować nowe elementy opracowanej koncepcji zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego.

Ustalono termin następnego spotkania za miesiąc.

2015-01-27
2015-01-27
2015-01-27
    

(C) 1964 - 2021 Kopalnia Siarki "Machów" S.A. w likwidacji | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

RODO